Німецький автопарк в Україні: аналіз ринку

Німецький автопарк в Україні: аналіз ринку

Німецькі автомобілі завжди мали великий попит в Україні - вони надійні, рідко ламаються. До того ж багато автосервісів знає як їх ремонтувати. Експерти порахували скільки таких машин в різних регіонах країни, яких марок найбільше, якого віку цей транспорт.

 

Найпопулярніші марки

Наразі доля німецького автопрому у вітчизняному автопарку сягнула 15%. Причому за останні десять років кількість таких авто в країні збільшилася на 5%. Статистика продажу німецьких авто в Україні

Нині кожен сьомий автомобіль - німецький. За цього кожен четвертий з десяти “німців” - Volkswagen. Цифри свідчать, що для українців, як і для німців - це “народний автомобіль”. В Україні авто цієї марки понад 600 тис. одиниць. 

На другому місці за популярністю OPEL. Щоправда, майже вдвічі менше таких авто зареєстровано в Україні. Закриває цю трійку лідерів MERCEDES-BENZ - 320 тис. одиниць. На четвертій та п'ятій позиціях AUDI та BMW з кількістю відповідно 134 тис. та 122 тис. автомобілів.

Моделі та вік

Враховуючи рейтинг брендів, навряд чи вас здивує те, що найбільш популярна модель - Volkswagen Passat (146 155 од.). На другому місці - Volkswagen Transporter (106 283 од.). Замикає трійку лідерів також Volkswagen - це Golf із показником 96 513 од.

 

В ТОП - 10 популярних в українців моделей потрапили: Opel Astra, Volkswagen Caddy, Opel Vectra, Opel Kadett, Opel Omega, Mercedes-Benz Sprinter та Volkswagen Polo.

 

Що стосується віку машин, то тут ситуація не надто відрізняється від загальної статистики по країні. Автопарк у нас старий, тому й частка німецьких машин до 5 років складає лише 9% від загальної кількості. Вдвічі більше автомобілів віком 6-10 років - 18%. Але перевага, по 37%, в автомобілів у сегментах 11-20 років та старіше 20 років.

 

Рейтинги регіональної популярності

Найбільше полюбляють “німців” в місті Києві, Львівській та Волинській областях. Причому в Києві доля таких машин практично не відрізняється від показника всієї країни - тут їх лише 16%. А от жителі двох західних регіонів мають 27% та навіть 36% німецьких автомобілів в автопарку відповідно.

 

Волиняни не збираються втрачати лідерства. Вони на другому місці серед трьох областей, в яких зафіксовано найбільший приріст у 2020 році. Перша - Чернівецька область (42% серед всіх зареєстрованих авто). Друга - Волинська (37% машин). Третя - Закарпатська (35% машин).

 

Найменше захоплюються “німцями” жителі Кіровоградської, Миколаївської, Херсонської та Сумської областей. Там їх доля складає 10%, а подекуди,  навіть менше.

Кіровоградці не планують “виправляти” ситуацію. Вони в ТОП-3 регіонів, де частка німецьких машин була найменшою серед всіх завезених у 2020-му році - у них лише 22% “німців”. На другому місці серед регіонів де зменшився приріст німецьких авто - Київ, де серед зареєстрованих торік автомобілів було лише 23% німецьких. На третій сходинці - Донецька область, де таких автомобілів з ФРН було 24%. Абсолютний мінімум зафіксовано в Луганській області, де “німців” 20% серед завезених машин. Але кількість проданих автомобілів в цьому регіоні занадто низька, щоб її враховувати.

Динаміка позитивних змін

В майбутньому доля німецьких автомобілів може збільшитися. Річ у тім, що за 2020 рік український автопарк зріс на 463 тис. нових та вживаних автомобілів. І серед них 28% машин - саме німецькі. Статистика свідчить, що вітчизняний автопарк зріс лише на 4%, а кількість німецьких машин збільшилася аж на 9%.

 Аналітика від AGV

Позитивна динаміка спостерігається досить давно. Так, у 2006-му році доля “німців” в Україні складала 10% (596 425 штук). Так само як і через п’ять років - у 2011-му (але їх вже було 821 780 штук). Ще через п’ятирічку, у 2016-му, таких машин стало вже 12% (1 054 298 штук). І як ми написали вище, на початку 2021-го, німецький автопром зайняв 15% українського автопарку (загальна кількість - 1 540 149 штук).

 

Дані свідчать про те, що позитивна динаміка зберігається вже п’ятнадцять років поспіль - тож можна припустити, що частка “німців” зростатиме й надалі.

Замовте розгорнуту статистику

Щоб дізнайся про всі автівки, зареєстровані в країні станом на 01.01.2021 - заповніть анкету. Ви отримаєте аналітику, яка містить дані по регіонах та інформує про моделі із зазначенням типу палива, класу, форми власності. Щоб отримати цей звіт на вигідних умовах, заповніть форму.

За даними AUTO-Consulting

   Похожие материалы (по тегу)


Comments
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Вход

Запомнить меня