Наймасштабніше поповнення автопарку за останні 20 років

Наймасштабніше поповнення автопарку за останні 20 років

 

Статистичні дані за три перших квартали 2021 р. засвідчили,  що ринок вживаних автомобілів в Україні у 4,7 раза перевищив ринок нових. Які марки автомобілів є лідерами продажів, як змінилася загальна картина ринку у порівнянні з минулим роком та головні тренди 2021 року, далі в матеріалі.
 

Аналітика парку за віком та силовими установками

За перші дев'ять місяців 2021 року в Україні зареєстрували 443,3 тисячі автомобілів. З них нових - 77,4 тисячі, а вживаних - 365,9 тис. Це десь в 1,7 раза більше, ніж рік тому. 2021-й вже стає одним з найбільш успішних років для тих, хто займається продажами авто, адже кількість реєстрацій одна з наймасштабніших за останній 20 років.

Цього року кількість вживаних автомобілів у 4,7 раза вища за продажі нових авто. Торік пропорція була 1 до 4, то ж українці так само віддають перевагу (або можуть собі дозволити) саме вживаним машинам.

Традиційно в Україну їдуть не дуже нові машини. Найбільше - це авто віком понад 10 років. Таких набралось аж 43%. Хоча тут не вистачає більш детальної інформації. Адже навіть авто 15 років - це вже непогано для України, де середній вік автопарку понад 20 років.

Кількість авто віком до 10 років сягнула 57%, що дуже непогано. Звичайно, найбільша кількість машин 6-10 років - таких 27%. Чотирьох або п’ятирічних автомобілів набралось 10%. Двох чи трирічних - ще 8%. А машин віком до року - аж 12%.

Переважна кількість авто, 87%, це авто з традиційними силовими установками: 54% бензинових та 34% дизельних. Ще 9% зареєстрованих машин мають вже встановлену газову установку - або як основну (як, наприклад, на авто з Кореї) так і допоміжну. Ринок гібридів та “електричок” також потроху набирає сили - було зареєстровано 3% гібридних та 1% чисто електричних машин.

 

Найпопулярніші виробники та моделі

Якщо десь в соцмережах ще можна сперечатись на тему “німці чи японці чи …”, то з точки зору статистики варіантів немає. Німецький Volkswagen є беззаперечним лідером серед автобрендів. Автомобілі цієї марки складають 17,3% від загальної кількості всіх реєстрацій. Компанія Ford на другій сходинці має показник майже вдвічі менший - 8,9%. Таку саму кількість (8,9%) має Renault.

Але якщо врахувати, що на четвертому місці рейтингу Skoda (7%), а на восьмому Audi (4%), то перевага Volkswagen Group у вподобаннях українців стає ще більш впевненою.

Цікаво, що співвідношення зареєстрованих вживаних авто до нових у Volkswagen складає 17 до 1. А у Ford цей показник складає 22 до 1. А ось у Renault цифри зовсім інші - вживаних авто зареєстровано в 3 рази більше за нові. Нових французьких машин в Україні  продається досить багато.

А що з моделями? Там бачимо продовження домінування Volkswagen Group. На першому місці VW Passat. На другому місці - VW Golf. На третьому - Skoda Octavia. Замикають ТОП-5 такі моделі як Renault Megane та Ford Focus.

Замовте розгорнуту статистику

Щоб дізнатися про всі машини, зареєстровані в країні - заповніть анкету. Ви отримаєте аналітику, яка містить дані по регіонах, інформує про модель із зазначенням типу палива, класу, форми власності. Щоб отримати цей звіт на вигідних умовах, заповніть форму.

   Похожие материалы (по тегу)


Comments
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Вход

Запомнить меня