Як вибрати обладнання для шиномонтажу

Як вибрати обладнання для шиномонтажу

Процес заміни шини – відносно нескладна робота, ви можете навчити людину стати компетентним шиномонтажником лише за один день. А от для того, щоб придбати правильне обладнання для роботи, потрібно більше часу. Ось деякі речі, які слід враховувати.

 

Шиномонтажний станок - автомат чи напівавтомат

Насправді шиномонтаж не обмежується цим станком, але його можна вважати основним і це буде першим, що необхідно буде обрати.

Установка буває напівавтоматична та автоматична. Напівавтомати просто дешевші за автоматичні. Купуючи подібне устаткування ви заощаджуєте кошти, але не час. Через те, що деякі операції, які можна виконувати на станку не автоматизовані, на заміну шин йде більше часу. 

Напівавтомат - ідеальне рішення:

  • в умовах обмеженого бюджету;

  • коли шиномонтаж надається як додаткова послуга;

  • коли станків декілька й напівавтомат є резервним.


 

 

Автоматичні шиномонтажні станки ідеальні для шиномонтажів з постійним потоком клієнтів. З ними шини міняються швидше й вони розраховані на більшу інтенсивність роботи. Працювати із шиномонтажними верстатами набагато зручніше.

Також існують повністю ручні та повністю роботизовані станки, але це крайні опції.

 

 

 

 

Важливі технічні характеристики шиномонтажного станка

В першу чергу зважайте на розмір поворотного столу. Ви повинні враховувати діапазон розмірів обода, з якими ви, ймовірно, працюватимете. Для більшості легкових автомобілів та легких комерційних автомобілів підійде 24-дюймовий поворотний стіл. Для більших транспортних засобів знадобиться станок з 26-дюймовим поворотним столом.

Обирайте станки з допоміжними важелями (RunFlat та інші), або за умови коли бюджет обмежено, то з можливістю дооснащення такими важелями.

Доцільніше обирати модель із захистом для легкосплавних дисків. Найменше, чого хоче будь-який шиномонтаж - це пошкодити диски клієнтів.

Що з брендами та цінами? Тут ви вирішуєте самостійно, виходячи з вашого бюджету та побажань. Не завжди недорогі стенди погані, втім краще обирати виробників та продавців, які надають гарантію, технічну підтримку, навчання, продають додаткові аксесуари.

 

Балансувальний станок - який найкращий

Існує три найважливіші фактори, які потрібно визначити заздалегідь та орієнтуватися на них обираючи обладнання:

  1. ширина колеса;

  2. діаметр колеса;

  3. вага колеса.

Оцінити точність роботи стендів навряд чи можливо. Тому краще орієнтуватись на авторитет виробника та відгуки клієнтів. Варто також звернути увагу на швидкість роботи стенда - наскільки швидко можна визначити дисбаланс одного колеса.

Також дуже зручною є функція автоматичного запуску/зупинки колеса.

 

Яке обладнання та аксесуари знадобиться для запуску шиномонтажу

Компресор - це агрегат, до вибору якого варто підійти ретельно. Власне про це можна написати окрему статтю. Не варто забувати, що шиномонтажний станок працює від електромережі, а також від пневматичної мережі. Зазвичай, головні характеристики - це робочий тиск та продуктивність. То ж доведеться вирахувати рівень споживання стисненого повітря.

Варто орієнтуватися в переваги та недоліки гвинтових чи поршневих компресорів та обрати найкращий для себе варіант.

Домкрати та стійки - необхідний інструмент для підняття автомобіля, без чого складно зняти шини. Зверніть увагу на вантажність домкратів, та варіанти, які будуть зручнішими - підкатні, класичні тощо. Важливі характеристики - висота підхоплення та висота підйому. І не забувайте про стійки, на яких має стояти автомобіль, поки він без коліс.

Пневматичні гайковерти та/або балонні ключі - допоможуть відкрутити колісні болти. Втім, не забувайте, що закручувати болти пневматичними гайковертами не варто. Є ризик перестаратись.

Якщо хочете надавати додаткові послуги, то подумайте про купівлю дископравильного станка. На жаль, українські дороги все ще недостатньої якості, тому ситуації коли диск погнуло через наїзд на яму, досить розповсюджені.

Інша додаткова опція - це ремонт покришок. Для цього потрібен вулканізатор. Зазвичай, розрізняють переносні, настільні та підлогові варіанти.

Висновки

Якщо ви не плануєте зекономити на всьому, то можливо найкращій варіант - це звернутись до професійних продавців обладнання, або до представників виробників шиномонтажних/балансувальних стендів. Вони нададуть професійну консультацію та попіклуються про те, щоб ви нічого не забули та все врахували.

 

   Похожие материалы (по тегу)


Comments
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Вход

Запомнить меня