Тренди - 2021 на ринку електромобілів України

Тренди - 2021 на ринку електромобілів України

Торік в Україні зареєстровано на 18,9% легкових електромобілів більше ніж у 2020 р. При цьому частка нових - зросла до 14,2%. У 2020 р. приріст моделей з конвеєра склав 8,9%. Україна впевнено тримається в ТОП-3 світового рейтингу країн, що розвиваються, де фіксується найвищий попит на електромобілі (згідно зі звітом Climatescope агентства Bloomberg NEF). Як змінилися вподобання українців у 2021 році, які бренди та моделі переважають на ринку, приріст електромобілів в абсолютних цифрах далі в публікації. 

 

Рекордний приріст продажів

Туреччина, Україна і Таїланд - це країни, де у 2020-2021 рр. купували найбільше електрокарів. У рейтингу не враховували розвинені країни, а також Китай. Серед країн, що мають схожі з нами показники розвитку, ми одні з найкращих.

Попит настільки високий, що українці, турки та тайці у 2020-му купили майже половину всіх електрокарів на ринках, що розвиваються. Також цікаво, що у 2020-му вперше в історії загальні продажі електромобілів в таких країнах перевищили позначку у 100 тисяч одиниць.

 

 

Звичайно, доля машин з частково або повністю електрифікованими силовими установками ще й досі дуже мала у порівнянні з загальною кількістю автомобілів. Втім, динаміка дуже позитивна і вже за кілька років вони складуть 5-10% автопарку. 

За попередніми підрахунками станом на 1 січня  2022 року в Україні зареєстровано 33 522 електромобілі.

Трійка лідерів серед регіонів, де найбільше сконцентровано електрокарів, це Київ - 7338, Одеська область - 4840, Київська область - 3833. Не набагато відстали Харківська та Дніпропетровська області. Досить високий показник має Львівщина.

 

Гібриди та електромобілі в українському автопарку

Розгляньмо дані українського ринку: що та скільки купували українці у 2021-му році з електромоторами. Кількість машин вираховується за кількістю первинних реєстрацій нових авто та перших реєстрацій авто, привезених із-за кордону. Перереєстрації та тимчасові реєстрації до статистики не увійшли. Враховуються як повністю електричні автомобілі, так і гібридні.

Загальний обсяг куплених торік українцями електромобілів складає 8541 машина.Це на 18,9% легкових електромобілів більше ніж у 2020 р. При цьому частка нових - зросла до 14,2%.Також цікаво, що третину цих авто українці придбали за останні три місяці року. І в цей період продажі були мінімум на 20% вищі, ніж в будь-який інший період.