Як зменшити опір персоналу СТО до нововведень

Як зменшити опір персоналу СТО до нововведень

Андреас Гюнтер, керівний директор Bosch Service під час дискусійної панелі на Automechanika 2021 відзначив, що  автомайстерні без цифровізації робочих процесів вже через невеликий проміжок часу стануть не конкурентними. Однак він говорить, що багато станцій на даному етапі не готові впроваджувати онлайн запис клієнтів, автоматизувати графік майстрів чи підбір запчастин. Здебільшого СТО не знають, у який спосіб радикально змінювати формат роботи колективу. Як зменшити супротив новому ми спитали поради у експерта управління персоналом.

Про прості кроки, які полегшать перебудову алгоритму роботи колективу у зв'язку з впровадженням нових ІТ інструментів розповіла Тетяна Петруха, засновниця компанії Evolve, експерт з побудови системи клієнтського сервісу, сертифікована тренерка Service Quality Institute, учасниця навчальних проєктів компанії ZAPPOS.

Покрокова інструкція комунікації з працівниками

Зі своєї практики Тетяна Петруха знає, що керівники компаній зіштовхуються з проблеми під час втілення нововведень насамперед через погану поінформованість персоналу. Це стає причиною спротиву цифровізації на підприємстві. Для його нівелювання потрібно проводити додаткову роботу з персоналом. 

HR фахівчиня переконана, що труднощі впровадження нових технології можна подолати за правильно побудованої комунікації з працівниками.  Пані Тетяна пропонує чотири кроки, які дозволять зменшити опір співробітників необхідним нововведенням:

Крок 1 - обґрунтуйте причину змін 

Перед впровадженням будь-яких нововведень, необхідно чітко пояснити персоналу суть змін та розкрити їх ефективність. Варто робити це за допомогою цифр або фактажу, що доводить вагу та користь цього продукту безпосередньо для працівників та сервісу в цілому.

Крок 2 - розкажіть кого торкнуться зміни

Обов'язково потрібно донести до персоналу масштаби та строки впровадження змін. Окреслити групи працівників, яких торкнуться нововведення в першу чергу. Можливо, це буде стосуватись тільки менеджерів або людей, що займаються постачанням запчастин та витратних матеріалів, а можливо й весь персонал СТО.

Крок 3 - повідомте про нові знання

Необхідно розповісти співробітникам про нові знання і навички, які знадобляться  у процесі інтеграції змін до існуючого алгоритму роботи. Можливо, доцільно організувати навчання або тренінги для низки співробітників.

Крок 4 - окресліть ціль, яку потрібно досягти

Важливо у процесі комунікації зі співробітниками окреслити ціль, яку плануєте досягти після впровадження змін. Розкажіть, якими будуть позитивні наслідки для СТО та для кожного окремого працівника, якого ці зміни торкнуться.

“Цей простий список допоможе впровадити нові інструменти під час діджиталізації та суттєво зменшити рівень спротиву співробітників прогресивним інструментам та алгоритмам роботи у нових умовах. Таким чином станція техобслуговування або автомайстерня зуміє краще підготуватись до нових умов обслуговування та суттєво збільшити прибуток”, - підсумувала Тетяна Петруха.

 

   Похожие материалы (по тегу)


Comments
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Вход

Запомнить меня