Перша доповідь Automechanika: вплив коронавірусу на вторинний ринок

Перша доповідь Automechanika: вплив коронавірусу на вторинний ринок

Нова серія переговорів «Автомеханіка - поговоримо про бізнес» об'єднує ключових міжнародних гравців, асоціації та прихильників ринку запчастин для обговорення актуальних тем. Перша розмова відбулася 30 жовтня як цифровий захід, присвячений темі коронавірусу і його впливу на ринок автозапчастин.

 

У першій веб-розмові провідні міжнародні постачальники обмінялися думками щодо впливу коронавірусу на вторинний ринок і проблемах, які він створює для ланцюжків поставок. У дискусії взяли участь наступні гості: Манфред Баден, президент Automotive Aftermarket Robert Bosch GmbH, Рольф Судманн, виконавчий віце-президент ContiTech, Жан-Франсуа Бувейрон, віце-президент Aftermarket в регіоні EMEA Delphi Technologies Aftermarket, Міхаель Зедінг, генеральний директор Automotive Aftermarket Schaeffler AG, і Хельмут Ернст, старший віце-президент післяпродажного обслуговування ZF AG.

Як стало зрозуміло з розмови, ні автомобільна промисловість, ні постачальники не були готові до пандемії коронавірусу. «Ми переживаємо кризу, яка, ймовірно, буває раз в житті. [...] І ми знаходимося на американських гірках вже кілька місяців», - підтвердив Жан-Франсуа Бувейрон, віце-президент Aftermarket в регіоні EMEA Delphi Technologies Aftermarket, додавши, що бізнес різко впав в березні, але він значно відновився в літню пору. На його погляд, це продемонструвало стійкість ринку запчастин і показало, що він може набагато краще справлятися з кризою, ніж, наприклад, ринок оригінального устаткування.

Рольф Судманн, виконавчий віце-президент ContiTech, також підняв це питання: «Як і багатьом виробникам запчастин, нам доводиться управляти ланцюгами поставок з високою міжнародною складністю. Чесно кажучи, ця велика система не була дуже стійкою навесні, коли ми з вами вперше зіткнулися з кризою коронавірусу». У деяких випадках виробництво було зупинено, і компанії зіткнулися з проблемою зростаючих (часто позапланових) замовлень.

Перша розмова відбулася 30 жовтня як цифровий захід, присвячений темі коронавірусу і його впливу на ринок автозапчастин

Однак після першого кварталу галузь постачальників почала повільне відновлення, і компанії багато чому навчилися з ситуації, що виникла в результаті пандемії коронавірусу і глобальної ізоляції. Рольф Судманн сказав наступне: «Ми використовували час, щоб поліпшити управління нашим ланцюгом поставок і процеси всередині ланцюга поставок. Крім того, ми зміцнили наше співробітництво з багатьма нашими міжнародними партнерами, особливо в таких областях, як цифровізація і прогнозування. Ось чому я впевнений у завтрашньому дні».

Ланцюги поставок Bosch були відносно стабільними, і компанія отримує з цього вигоду і в поточній ситуації: «Не дивлячись на цю складну ситуацію, нам в Bosch вдавалося підтримувати наші поставки протягом усього періоду, що дало нам дуже хорошу основу для зростання за останні кілька місяців. Сьогодні ми можемо сказати, що попит помітно покращився майже у всіх областях вторинного ринку», - заявив Манфред Баден, президент Automotive Aftermarket Robert Bosch GmbH.

Учасники розмови також зійшлися на думці, що необхідна складна система антикризового управління. За словами Міхаеля Зедінга, генерального директора Automotive Aftermarket Schaeffler AG: «Створення ефективної системи антикризового управління є ключовим моментом». Необхідно зробити все можливе, щоб не допустити зупинки виробництва і логістики через зараження коронавірусів серед робочої сили. «Ми повинні зосередити увагу на здоров'я і безпеки всіх наших співробітників», - додав Міхаель Зедінг. Учасники дискусії також наголосили, що тісні контакти і діалог з клієнтами надзвичайно важливі для поліпшення прогнозування, швидкого і гнучкого реагування на мінливі ситуації. Хельмут Ернст, старший віце-президент Aftermarket ZF AG, пояснив, що COVID-19 сприяє подальшому прискоренню процесу консолідації в галузі: «COVID-19 в поєднанні з електромобілізацією і браком коштів дійсно стимулював процес консолідації».

У нинішній ситуації ніхто не хотів робити ніяких прогнозів щодо майбутнього. Манфред Баден: «З огляду на те, що число заражень коронавірусом знову зростає в усьому світі, робити прогнози неможливо. Ми повинні уважно стежити за ситуацією, щоб мати можливість швидко відреагувати, коли виникне необхідність. Жан-Франсуа Бувейрон дотримується тієї ж думки: «Ситуація змушує нас діяти дуже гнучко. Ми стикаємося з другою хвилею, і існує величезна невизначеність щодо кінця року».

   Похожие материалы (по тегу)


Comments
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Вход

Запомнить меня