Ошибка
  • JUser: :_load: Не удалось загрузить пользователя с ID: 2156

ESP від Bosch: 25 років без заносів

ESP від Bosch: 25 років без заносів

Першим серійним автомобілем з електронною програмою стабілізації був Mercedes-Benz S-Class W140.

У травні 1995 року німецька компанія Bosch офіційно випустила на ринок систему електронної стабілізації автомобіля. Сьогодні за своєю значимістю ця розробка займає місце в одному ряду з ременями та подушками безпеки.

Тестування ESP® на тестовому маршруті Schwieberdingen у 1984 році

Технічно ESC (Electronic Stability Control) є додатковою надбудовою над ABS і трекшн-контролем, яка дозволяє пригальмовувати будь-яке з чотирьох коліс, допомагаючи водієві зберегти контроль над автомобілем при різких маневрах уникаючи розвитку заносу або зносу. Першим автомобілем з фірмовою системою електронної стабілізації Bosch, яку скорочено назвали ESP (Elektronisches Stabilitätsprogramm), став Mercedes-Benz S-Class W140.

За підрахунками компанії за 25 років було вироблено понад 250 мільйонів блоків ESP. Вони використовуються багатьма автовиробниками і допомогли врятувати як мінімум 15 тисяч життів та запобігти серйозні травми півмільйону людей!

У Bosch заявляють, що з усіх проданих в 2019 році автомобілів близько 82% мали якийсь різновид системи електронної стабілізації. Більш того, в деяких країнах зараз просто неможливо купити нову машину без ESC. Такі правила діють, наприклад, в Євросоюзі, Японії, США, Австралії та Канаді.

Першим серійним автомобілем з ESP став Mercedes-Benz S-Class W140.

Відзначимо, крім Bosch, варіації ESC в 2020 році випускають багато компаній, в їх числі Aisin Advics, Bendix Corporation, Continental Automotive Systems, Delphi, Hitachi, Nisshin Kogyo, TRW, WABCO та інші. А в тому ж 1995 році, коли на ринок вийшов Mercedes-Benz S-Class з ESP, в Японії аналог німецької системи стабілізації під назвою Vehicle Stability Control (VSC) з'явився на Toyota Crown Majesta.

   Похожие материалы (по тегу)


Comments
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Вход

Запомнить меня