Ошибка
  • JUser: :_load: Не удалось загрузить пользователя с ID: 2156

ZF Aftermarket пропонує роботизовані системи зчеплення

ZF Aftermarket пропонує роботизовані системи зчеплення

Роботизовані коробки передач не стали основним трендом в автомобільній промисловості, але деякі виробники часто встановлюють такі трансмісії в свої автомобілі. Одним з яскравих прикладів є бренд Smart. ZF Aftermarket поставляє продукцію для автомобілів з роботизованою КПП під торговою маркою Sachs.

Роботизовані КПП набули поширення в автомобільній промисловості близько 20 років тому. Вони повинні були стати альтернативою традиційним автоматичним коробкам передач з гидротрансформатором. Роботизовані КПП базувалися на звичайній механічній коробці передач з проміжним валом і сухим зчепленням і оснащувалися гідравлічними або електричними актуаторами, які приводили в дію зчеплення і перемикали передачі.

Такими трансмісіями оснащувалися абсолютно всі автомобілі Smart перших двох поколінь, що вироблялися в період з 1998 по 2015 роки. До початку 2015 року загальний обсяг виробництва цих автомобілів в 46 країнах світу перевищив 1,7 млн. штук. Виробниками, які зробили ставку на роботизовані трансмісії, стали Citroën, Dacia, Renault та Iveco. Концерн Volkswagen з 2013 року виробляв серію міських автомобілів Up, а також моделі Skoda і Seat з роботизованими трансмісіями.

Роботизовані системи зчеплення надійні та рідко допускають помилки

Незважаючи на те, що в цілому в роботизованих і механічних КПП застосовуються одні й ті ж зчеплення, між ними є істотні відмінності, які необхідно враховувати під час ремонту, бо вони можуть вплинути на роботу зчеплення. В цілому роботизовані системи зчеплення стабільні і рідко допускають помилки, оскільки привід зчеплення здійснюється контрольованим електронікою актуатором. Помилки водія не мають значення. Рух на занадто низьких обертах також запобігає автоматичним перемиканням передач.

Проте, навіть роботизовані системи зчеплення з часом зношуються, через що в трансмісії виникають ривки або зчеплення не повністю вимикається. В цьому випадку правильна установка нового вузла має вирішальне значення для комфортного водіння і тривалого терміну служби автомобіля, оскільки електронний актуатор працює відповідно до фіксованих параметрів. Наприклад, якщо значення, відповідно до яких працює блок управління, невірні, це може призвести до ривків автомобіля при рушанні з місця.

Точна перевірка перед установкою

Запасні частини покидають виробництво повністю протестованими і в ідеальному стані. У виняткових випадках при транспортуванні можливі незначні пошкодження, які можуть призвести до несправності трансмісії та повторному ремонту. Перед установкою необхідно ретельно перевірити кожен вузол. Особливо важливо не допустити бічне биття. Для цієї мети ZF Aftermarket пропонує спеціальний вимірювальний прилад. Якщо значення биття перевищує гранично допустимі 0,5 міліметра, механік повинен усунути бічне биття диска за допомогою рихтувального інструменту.

Перевіряти необхідно не тільки зчеплення, але й актуатор. Цей вузол підлягає повній заміні, що не вимагає великих тимчасових витрат. Актуатор з'єднанний з автомобілем тільки електрикою, без механічних контактів. Для деяких моделей автомобілів потрібно налаштувати попереднє навантаження актуатора за допомогою пружин. Для інших моделей необхідне регулювання за допомогою спеціального діагностичного пристрою. При цьому блок управління коробкою передач визначає точку схоплення зчеплення.

Якщо співробітники СТО дотримуються основних правил (наприклад, максимальна чистота приміщення та правильне центрування зчеплення перед установкою) ремонт буде успішним.

   Похожие материалы (по тегу)


Comments
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Вход

Запомнить меня