Ошибка
  • JUser: :_load: Не удалось загрузить пользователя с ID: 2156

Пропозиції до Мінекономіки щодо стимулювання автовиробництва

Пропозиції до Мінекономіки щодо стимулювання автовиробництва

Автомобільна компанія «Богдан Моторс» передала Міністерству розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України пропозиції, які, на думку автовиробника, дозволять завантажити потужності українських автомобілебудівних підприємств, сприятимуть збільшенню надходжень податків та зборів до бюджетів усіх рівнів, а також створять нові робочі місця.

Ініціативи, зокрема, стосуються змін до Податкового та Митного кодексів. Так, комплектуючі та обладнання для виробництва в Україні повинні ввозитися на пільгових умовах, тобто, з нульовою ставкою мита. При цьому, мито та акциз на імпорт готової продукції повинні бути збережені або навіть збільшені.

Крім того, один з найбільших українських автовиробників, виступивши з ініціативою надання пріоритетного статусу продукції вітчизняного виробництва при закупівлі за державний рахунок.

Також в «Богдан Моторс» наголошують на необхідності законодавчих змін для стимулювання попиту на екологічний транспорт, що в свою чергу призведе до покращення екологічної ситуації в мегаполісах.

Такі ініціативи «Богдан Моторс» надав в рамках підготовки до засідання, на якому буде представлений проект стратегічного плану розвитку на захист та розвиток промисловості, ініційований міністром розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тимофієм Миловановим.

Так Милованов констатував, що в листопаді 2019 року в промисловості падіння виробництва посилилося до 7,5% («мінус» 5,0% до жовтня 2019), з урахуванням ефектів календарних днів - на 6,9%. У листопаді 2019 року виробництво «інвестиційних товарів» знизилося на 9,1%, «товарів проміжного споживання» (зниження на 6,8%), «споживчих товарів короткострокового використання» (зниження на 6,2%) і «споживчих товарів тривалого використання» (зниження на 4,5%). За січень-листопад 2019 р. кумулятивний показник промислового виробництва скоротився на 1,2% (за 10 місяців 2019 р. - 0,6%).

«Падіння промисловості набуло системного характеру і вимагає швидких дій держави. Мінекономіки працює над підписанням стратегії щодо захисту і розвитку промисловості; також починає працювати штаб покращення поточної ситуації в інфраструктурі, до якого увійдуть представники промисловості. Вже розроблено 13 напрямків дій, які будуть незабаром оприлюднені», - підкреслив Милованов.

Нагадаємо, що у вересні 2019 року Генеральний директор автомобільної компанії Богдан Моторс Віталій Старосуд заявив, що новому Уряду України необхідно звернути увагу на вітчизняний автопром, який останні роки переживає глибоку кризу. Про це він заявив, коментуючи обіцянку прем'єр-міністра Гончарука досягти зростання економіки держави на 40% в найближчі роки.

За його словами, Україна йде шляхом знищення власної автомобільної промисловості. Серед причин занепаду автовиробництва в Україні, на думку керівника компанії, став ряд провальних рішень, прийняті урядом за останні 10 років.

 

По інформації autoconsulting.ua

   Похожие материалы (по тегу)


Comments
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Вход

Запомнить меня