Ошибка
  • JUser: :_load: Не удалось загрузить пользователя с ID: 2156

Матричні фари: світло на замовлення

Матричні фари: світло на замовлення

Замість простого перемикання між дальнім і ближнім світлом, матричні фари забезпечують індивідуальний світловий промінь. Вони також сприяють безпеці. Ось як це працює.

 

У минулому досить було всього лише шести вольт і декількох лампочок, щоб показати шлях крізь ніч. За останні десятиліття технологія освітлення продовжувала вдосконалюватися, але вона стала дійсно яскравою на вулиці тільки на початку 2000-х років, коли ксенонові технології знайшли своє місце в автомобілі. Але тепер лампи на благородному газі знову застаріли, все більше і більше виробників використовують світлодіодні технології (LED). Вони не просто вимагають менше енергії, але також забезпечують такі функції, як матричне світло: замість простого перемикання між ближнім і дальнім світлом, як раніше, за допомогою матричної технології автовиробники керують балансом між максимальною світловіддачею і максимально безбликовим світлом.

Матричні фари

Термін «матриця» в даному випадку не має нічого спільного з пригодами Кіану Рівза в віртуальному світі. Швидше, це означає знайому нам з вищої математики «схему горизонтальних рядів і вертикальних стовпців». Окремі світлодіоди розташовані саме в такій формі в сучасних фарах. Залежно від виробника і цінового діапазону, кількість світлодіодів змінюється від декількох в більш дешевих моделях до більш ніж 100 світлодіодів в сучасних розкішних автомобілях. Абсолютно нові системи, так звані фари високої чіткості, які працюють зі світлодіодними напівпровідниковими шарами, навіть мають кілька тисяч окремих точок освітлення на фару.

Для повної світловіддачі повинні бути включені всі світлодіоди. Це ідеально, наприклад, якщо ви подорожуєте вночі по самотній дорозі. Однак, ви можете сильно засліпити інших учасників дорожнього руху і в гіршому випадку навіть піддати їх ризику. Таким чином, система використовує камеру для спостереження за рухом автомобіля або рухом попереду. Якщо таку «перешкоду» виявлено, ті світлові точки, які висвітлюють саме цю точку, відключаються за частки секунди. Оскільки рухаються як ваша власна, так і інші машини, світловий конус постійно регулюється шляхом виключення нових зон і включення інших.

Світло тече навколо зустрічного руху

Перевага: світло практично обтікає зустрічний рух, не засліплюючи його учасників. В той же час, досягається хороше освітлення інших частин дороги. З іншого боку, класичне дальнє світло повинне бути повністю відключене, а при нормальному ближньому світлі навіть області, де ніхто не засліплений, більше не будуть висвітлюватися. Функція освітлення поворотів також може бути реалізована за допомогою матричної технології. Навіть якщо повне освітлення не включено, ваша власна смуга може бути спеціально освітлена кривими. Ось як матричні технології сприяють безпеці. Зрештою, погана видимість є однією з основних причин нещасних випадків.

До речі: чим більше окремих світлових точок використовується в фарах, тим точніше можна маскувати області, тобто приховувати, і тим більше вихідний світловий потік. Зокрема, фари з високою роздільною здатністю з великою кількістю світлових пікселів можуть навіть висвітлювати зустрічного велосипедиста, так що водій може добре бачити його і в той же час уникати особи велосипедиста, щоб не засліпити його. Такі мережі з тонкої матрицею також дозволяють використовувати корисні хитрощі, такі як проектування інформації, маркування або тексту на вулицю, і, теоретично, чорно-білі фільми можуть навіть відтворюватися при світлі фар.

   Похожие материалы (по тегу)


Comments
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Вход

Запомнить меня