Пневматична підвіска: особливості експлуатації та ремонту

Пневматична підвіска: особливості експлуатації та ремонту

Заміна пневматичної ресори - вигідна тема для автомайстерень, бо дана послугаможе принести гарний прибуток. У цій статті розповімо, як дають про себе знати несправні системи і що потрібно враховувати при їх заміні.

 

Раніше пневмопідвіска використовувалася в основному на дорогих автомобілях. Сьогодні вона стає все більш популярною в автомобілях нижчого класу. Існують системи, які можуть тільки регулювати рівень транспортного засобу, наприклад, в разі великого навантаження, або комбінувати контроль рівня і зміну жорсткості підвіски. Деякі автомобілі оснащені пневмопідвіскою на всіх осях, а інші - тільки на задніх осях. Відрізняється і конструкція: є конструкції, в яких амортизатори й пневморесори встановлюються окремо (наприклад, в Mercedes-Benz W211) або амортизатори й пневморесори об'єднані в один компонент, який зазвичай називають «модулем пневмопідвіски» або «стійкою пневмопідвіски». Повітря для пневматичної ресори зазвичай надходить з компресора, який встановлений поряд з системою і зберігає стиснене повітря в акумуляторі тиску. Magneti Marelli пропонує стійки пневматичної підвіски, амортизатори і сильфони пневматичної підвіски

Сучасні системи пневматичної підвіски можуть набагато більше, ніж просто пружини, і дозволяють використовувати різні профілі підвіски від комфортної до спортивної під час водіння. У поєднанні з адаптивною системою демпфірування демпфуюча сила може бути адаптована до стану дороги або мінімізовані рухи кочення. Також можна опускати автомобіль на високих швидкостях, щоб зменшити опір повітря. На поганих дорогах кузов можна поставити вище.

Візуальний огляд кожні 40000 км пробігу

Необхідно дотримуватися правил по роботі з пневмопідвіскою Компетенція в області систем пневматичної підвіски може дати нові можливості для майстерень, тому що замовлення на ремонт зростають, особливо з більш старими системами і великим пробігом автомобілів. Такі виробники, як Bilstein і Magneti Marelli, пропонують відповідні запасні частини й пневмопідвіски як оригінальні комплектуючі.

Але коли потрібно ремонтувати пневмопідвіску? Magneti Marelli рекомендує проводити самоперевірку не менше, ніж кожні 40 000 км у відповідності зі специфікаціями перевірки. На термін служби пневмопідвіски впливає безліч факторів. Наприклад, наскільки сильно автомобіль був схильний до навантажень через стиль водіння або завантаження. Те, як часто за автомобілем доглядали, чи перебував він у гаражі або на вулиці, або як часто його переміщували, також може вплинути на термін служби пневмопідвіски. У кращому випадку пневмопідвіска може прослужити весь термін служби автомобіля.

Дефекти підвіски зазвичай дуже помітні. Дуже яскравий приклад - старий універсал Mercedes, який провисав на задній осі через те, що повітря виходило з системи пневмопідвіски. Це викликано тріщинами і пошкодженням подушки, яка з роками стала пористою. Таке пошкодження також могло статися через перевантаження автомобіля. Несправності пневмопідвіски також виявляються підтіканням робочої рідини або шумами при контролі рівня. Помилка на панелі приладів також може бути свідченням несправності пневмопідвіски. Magneti Marelli також пропонує модулі пневмоподвески для різних транспортних засобів

Рекомендується обмін парами

При необхідності заміни пневмопідвіски завжди рекомендується робити це попарно на кожній осі, оскільки можна припустити, що друга пневмопідвіска незабаром вийде з ладу, особливо в разі зносу. Також рекомендується уважно вивчити іншу частину шасі, щоб заощадити клієнту ще одне відвідування майстерні і додаткові витрати. При заміні пневматичної ресори необхідно стежити за тим, щоб при розпакуванні і збірці з новими пневмобалонами, електромагнітними клапанами, кабелями, шлангами або компонентами автомобіля зверталися з обережністю. Для зняття і установки в майстерні часто потрібні спеціальні інструменти для автомобіля. Наприклад, при установці деяких моделей пневматичної ресори є спеціальний пластиковий фіксатор, що утримує пружину в правильному положенні. Домкрат також допомагає поєднати пружину з поперечним важелем і правильно її встановити. Крім того, перед зняттям пневмопідвіски і після її установки потрібні вимірювання і калібрування, що робить необхідним діагностичний пристрій з програмним забезпеченням для конкретного автомобіля. Також рекомендується пристрій для обслуговування акумуляторної батареї.

Буде потрібен діагностичний пристрій для правильного налаштування системи Слід враховувати всі дані виробника автомобіля. Заміна пневмопідвіски на задній осі зазвичай займає близько двох годин, що відповідно більше для більш складних систем або автомобілів з пневмопідвіскою на обох осях.

Поради по заміні пневморесор

При заміні пневматичної ресори слід враховувати кілька моментів, інакше тільки вставлена пружина може знову вийти з ладу.

Видаліть повітря із старої ресори. Перед заміною старої пневматичної ресори необхідно випустити повітря. Зазвичай це робиться за допомогою відповідного діагностичного пристрою, який запускає функцію вентиляції.

Правильне положення. Якщо пневматична ресора встановлена під натягом, вона відразу стає несправною і може бути негайно замінена знову. Монтажне пристосування і передавальний домкрат можуть допомогти правильно вирівняти і встановити пружину.

Будьте обережні при опусканні. При опусканні автомобіля з підйомника існує ризик того, що він буде опущений на пневматичну ресору без тиску або, принаймні, частково заповнену. В цьому випадку компонент може бути безповоротно пошкоджено. Якщо в автомобілі є домкрат, його слід використовувати на підйомнику. Якщо він недоступний або якщо він був забутий при підйомі, пневматична ресора повинна бути заповнена відповідним діагностичним пристроєм перед її опусканням.

Заповнюйте в кілька етапів. Нова пружина не повинна заповнюватися повністю відразу, її слід заповнювати в кілька етапів відповідно до інструкцій.

   Похожие материалы (по тегу)


Comments
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Вход

Запомнить меня