Технічні рідини для електромобілів: охолодження і мащення

Технічні рідини для електромобілів: охолодження і мащення

Виробники мастильних матеріалів виводять на ринок все більше і більше продуктів для електромобілів і гібридних автомобілів. Ми покажемо, де ці, так звані «е-рідини» використовуються.

 

З ростом кількості електромобілів і гібридних автомобілів виробники виводять на ринок нові мастильні матеріали і технічні рідини. Крім охолоджуючих рідин, в асортимент входять також консистентні мастила і трансмісійні оливи. Хоча заміна моторної оливи в повністю електричних автомобілях залишилася в минулому, там також використовуються такі мастильні матеріали, як охолоджуючі рідини, консистентні мастила і оливи. Тому що у електромобіля також є рухомі частини, і, зокрема, необхідно охолоджувати чутливу до перегріву батарею. Слід зазначити, наприклад, що пряме охолодження акумуляторної батареї в електромобілях за допомогою охолоджуючої рідини створює високу електричну напругу, тобто охолоджуюча рідина не повинна проводити струм. Трансмісійна олива в гібридних автомобілях також має володіти особливими властивостями, оскільки вона може контактувати з електродвигуном. У разі гібридних транспортних засобів виникають додаткові проблеми, оскільки двигуни внутрішнього згоряння в цих транспортних засобах повинні витримувати особливо високі навантаження, оскільки двигун повинен працювати на високих оборотах в холодному стані. В електромобілях і гібридах використовують спеціальні технічні рідини

Ще не на вторинному ринку

У той час як гібридні автомобілі потребують регулярної заміни оливи в двигуні внутрішнього згоряння, виникає питання, як часто потрібно міняти рідини в акумуляторних електромобілях. На жаль, відповідь на це питання не зовсім зрозуміла, оскільки автовиробники заявляють, що багато компонентів розраховані на «термін служби» автомобіля. Поки емпіричні значення просто відсутні. Однак деякі виробники мастильних матеріалів вже представили продукти в області "електронних рідин", наприклад, Castrol з охолоджувальною рідиною для акумуляторів E-Thermal Fluid. Трансмісійні оливи і консистентні мастила для електромобілів також будуть позначатися під назвою «On». За словами Castrol, ці продукти ще не доступні на ринку післяпродажного обслуговування, але в цьому році повинні з'явитися в майстернях BYD в Китаї. Планується вихід на ринок і в інших регіонах. Shell також розробила нову лінійку спеціальних охолоджуючих рідин і мастильних матеріалів для електромобілів, які покликані допомогти поліпшити характеристики і ефективність електромобілів з акумуляторними батареями. Однак ці продукти в першу чергу розроблені для початкового розливу на заводі. Асортимент включає трансмісійні оливи для повністю електричних і гібридних трансмісій, охолоджуючі рідини для акумуляторних елементів (рідини для електронних термостатів) і консистентні мастила (змащення для електронних пристроїв).

Деякі виробники мастильних матеріалів вже представили продукти в області "електронних рідин"

В області OEM Fuchs Lubricants пропонує оливи для зубчастих передач або електрично непровідні теплоносії для охолодження інверторів або акумуляторів. Petronas також представила лінійку електромобілів серії Iona, включаючи трансмісійні оливи і охолоджуючі рідини. У серії Quartz EV Fluid Total також пропонує мастильні матеріали для електромобілів. Моторні оливи для гібридних автомобілів доступні від Valvoline (наприклад, Hybrid C5 0W-20) і від Champion з моторними оливами серії Eco-Flow, які особливо підходять для використання в азіатських транспортних засобах. Рідини для автоматичних трансмісій Addinol ATF-XN підходять для автоматичних трансмісій і характеризуються хорошими характеристиками при холодному пуску і надійним захистом від корозії і зносу. Крім DOT 5.1 EHV, Ferodo пропонує гальмівну рідину і рідину для зчеплення для електромобілів і гібридів з особливо низькою провідністю. Гальмівні рідини для електромобілів від Ferodo

Висновок

В електричних і гібридних транспортних засобах також використовуються різні мастильні матеріали для зменшення тертя, збільшення терміну служби або охолодження приводу. Розглядаються наступні області: - оливи / рідини використовуються, наприклад, в електроприводі, амортизаторах і гібридній трансмісії. Їх також можна знайти в компресорах. Важливою особливістю є те, що вони не повинні бути струмопровідними. Мастила використовуються, зокрема, в електродвигунах, приводних валах і маточинах коліс. Тому що тут головне - дуже маленьке тертя. Таким чином можна заощадити електроенергію і використовувати її для збільшення дальності дії. Мастило також використовується на електричних контактах, у підсилювачі електричного гальма або рульового управління. Охолоджуючі рідини включають всі рідини в електромобілі, які використовуються для охолодження компонентів. В першу чергу це відноситься до акумулятора, який повинен зберігатися в певному температурному діапазоні. Крім акумулятора, необхідно охолодження силової електроніки автомобіля і, що не менш важливо, електродвигунів.

   Похожие материалы (по тегу)


Comments
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Вход

Запомнить меня