Особливості сучасних батарей для електрокарів

Особливості сучасних батарей для електрокарів

На загальний огляд викладено докладний опис акумуляторної батареї, встановленої на автомобілі Volkswagen's ID 3 2020.

 

Такі компанії, як Tesla, вважають за краще не розкривати деталі своєї роботи, проте в основі кожної батареї знаходяться одні й ті ж компоненти. Так, модулі з окремими комірками з'єднані за допомогою високовольтних роз'ємів (шин), тим самим формуючи єдиний блок. Інші компоненти відносяться до системи контролю та управління батареєю. Варто відзначити, що під контролем знаходиться не тільки акумулятор, але і система рідинного охолодження.

Робота комірок базується на використанні анода і катода, які знаходяться в електроліті, розділених тонким полімерним шаром. Змінюючи форму компонентів, можна створити комірки циліндричної форми, плоскою (нагадує пакетик котячого корму) або у вигляді призми.

На автомобілі Nissan Leaf першого покоління встановлена літієво-марганцева батарея потужністю 24 кВт.

Для запобігання теплового розгону (неконтрольованого перегріву) під час зарядки або розрядки літій-іонних батарей, в роботу вступає електроніка. А завдяки таким факторам, як щільність енергії, літієво-марганцеві акумулятори стали іскробезпечними без використання додаткових приладів.

Батареї для електрокарів

На автомобілях BMW i3 і Leaf 2019 встановлена літій-нікель-марганець-кобальтова (НМК) батарея потужністю 62 кВт.

Завдяки різним формам, акумулятор Leaf, комірки якого з'єднані лазерним зварюванням, можна використовувати не тільки на електрокарах, а й в електроприладах.

Батарея, встановлена на Volkswagen ID 3, складається з шести модулів по 24 комірки в кожній, що забезпечує 408 В напруги. Комірки VW також літій-нікель-марганець-кобальтові (НМК), але пропорції компонентів відрізняються від Leaf. Змінюючи кількість компонентів, виробник акумуляторів разом з постачальником комірок намагається створити матеріал з певними характеристиками.

Нікель забезпечує високу щільність енергії, але в той же час він не досить стійкий, тому для стабілізації додають марганець. Нікель прийнятніше кобальту через дешевизну. Для підвищення щільності енергії на анод додають невелику кількість кремнію.

Компанія Volkswagen недавно опублікувала опис НМК 811 катода нового покоління, який складається з 80% нікелю, 10% марганцю, 10% кобальту. Кількість кремнію на аноді - 20%.

Якщо почати роботу з такими пропорціями, не виключено, що одного разу виробники почнуть пропонувати своїм клієнтам електрокари різного рівня продуктивності з можливістю вибирати акумуляторну батарею окремо. Це лише припущення, але якщо врахувати, що деякі виробники можуть пропонувати преміальні двигуни, які технічно начебто нічим не відрізняються від серійних, але мають більш високу потужність і паливну економічність, незабаром це може стати можливим і для батарей електрокарів.

   Похожие материалы (по тегу)


Comments
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Вход

Запомнить меня